Zmizelí sousedé – zapomenutí

Ve čtvrtek 7. 5. byla na naší škole otevřena výstava k projektu Zmizelí sousedé. V tomto projektu žáci základních a středních škol pátrají po bývalých žácích židovského původu, kteří během druhé světové války zmizeli díky svému původu nejen ze školních lavic. Díky lektorskému týmu si žáci devátých ročníků zopakovali své znalosti o holokaustu a protižidovských opatřeních uplatňovaných za protektorátu. Po úvodní přednášce se rozdělili do skupin. Každá skupina samostatně bádala na vystavených panelech a v pracovních listech po osudech Židů v obcích a městech, kde jejich kamarádi už vypátrali své zmizelé krajany. Žáci tyto příběhy následně prezentovali svým spolužákům.
V následujícím týdnu deváťáci představí výstavu svým mladším spolužákům z osmých tříd. Snad výstava inspiruje naše žáky k vlastnímu pátrání po osudech Židů z Děčína.

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář